Sabahları Uyanmak İçin Doğru Besinler

15:28


Bazı günler normalinden daha yoğun geçer. Uzun toplantılar, fazla mesailer, kuzenin düğünü , kınası derken gece yatağa yattığınızda perişan bir halde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Böyle gecelerin sabahı da oldukça zor olur. Hele bir de iş günü ise... Gözünüzü açtığınızda aklınıza gelen ilk şey kocaman bir kupa kahve olur. Sımsıcak ve enerji deposu olan kahve... 


Şimdi bildiğiniz tüm kahve doğrularını unutun. 
Böyle sabahlarda sizi kendinize getirecek 7 sihirli besini açıklıyoruz. 

1- Yulaf ezmesi


Her gün tüketmeniz gereken yulaf ezmesi tam bir enerji deposu. Cildi güzelleştirirken vücudunuzda adeta bir bomba etkisi yaratan yulaf ezmesi vücuttaki karbonhidrat kullanımını hızlandırarak enerji oluşturuyor. Yavaş sindirilen bir besin olması sebebi ile de uzun süre tokluk hissi veriyor. Bu özelliği ile diyet listelerinin de en iyi dostlarından. 

2- Ilık su içmek

Kocaman bir bardak dolusu ılık su içmek size enerji verecek. Çünkü vücudumuz sabahları yeterli enerjiye sahip olmaz.

3- Muz

Potasyum deposu muz sizi tok tutmakla kalmayacak ve kan şekerinizi düzenleyip enerji patlaması yaşamanızı sağlayacak. Hızlı kahvaltılar için aranan besin olan muz, yeşil sebzeler ve yulaf ezmesi ile tadına doyum olmaz bir smoothie olabilir.

4- Elma sirkesi

Zayıflama listelerinin aranan elemanı elma sirkesi sizi sabahları acımasızca uyandırabilir. Su, bal ve elma sirkesi ile yapacağınız sihirli karışım ayılmanıza sebep olacak ve size enerji depolayacaktır.

5- Chia tohumu

Son ayların popüler besini olan chia tohumu içindeki Omega-3 yağları sayesinde yorgunluğu azaltıp kendinizi çok daha dinç hissetmenizi sağlıyor. 

6- Turunçgiller

Dizi kahvaltılarının aranan ismi portakal suyunun sebebi ortaya çıktı. C vitamini deposu olan turunçgiller kendinizi enerji dolu hissetmenizi sağlıyor.

7- Yeşil yapraklı bitkiler

Hafızayı güçlendirir, cildi güzelleştirir, saçları canlandırır... Bin bir derde deva olan yeşil yapraklı bitkiler sabahları uyanmanız için en etkili besinlerden. Yeşil yapraklı bitkiler ile yapacağınız smoothieler gününüze enerji katacak. 

You Might Also Like

0 yorum