Makyajsız Güzel Görünmenin Yolları

13:00
Makyaj cilt tonunuzu dengeler, yüzünüze ışıltı ve renk katar. Peki ya makyajsız iyi görünmek mümkün mü? Işıl ışıl, pamuk gibi bir tene sahip olmayı kim istemez ki?

Sağlıklı bir cildin makyajsız da güzel görüneceğini sakın unutmayın. 


 • Olumsuz hayat koşullarından etkilenen cildimiz için öncelikle kaliteli bir gece uykusuna ihtiyacımız var. Günde sekiz saat uyku ile göz altı morlukları ve halkalarının görünümünü en aza indirmiş olursunuz. 
 • Cildinizi düzenli olaral temizleyin ve nemlendirin. Tüm bunlar için ise cilt tipinize uygun ürünler tercih edin.
 • Gece yatmadan önce süreceğiniz bir nemlendirici yeni güne daha sağlıklı bir cilt ile uyanmanızı sağlayacaktır. 
 • Çalışan kadınların en çok kullandığı makyaj malzemesi kapatıcıdır. Sebebi ise tüm gün bilgisayara bakmaktan dolayı göz altlarının koyulaşmasıdır. Bu durumu kapatıcı ile örtmeye çalışmak yapılabilecek en büyük yanlıştır. Bunun yerine uykudan önce göz altına iyi ve nemlendirici seviyesi yüksek olan biz göz çevresi kremi uygulamaktır. 
 • Haftada bir kere uygulayacağınız peeling, cildinizde bulunan ölü hücreleri yok eder. Yüzünüze tazelik ve canlılık verir. 
 • Kaşların yüzdeki etkisi yadsınamaz. Bakımlı kaşlar bakımlı bir yüzün ilk kurallarındandır. Kaşlarınızı düzenli olarak almaya ve bitkisel yağlar ile bakım yapmaya özen gösterin. 
 • Dudaklar makyajsız bir görüntünün öne çıkan noktalarındandır. Dudak bakımını ihmal etmeyin. Düzenli olarak peeling yapın ve bol bol nemlendirin.
 • Dışarı çıkmadan önce yüzünüze güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin. Güneş ışınları cildinizin baş düşmanıdır. Sürekli güneşe maruz kalan ciltler erken yaşlanır ve ileri yaşlarda kahverengi lekelere sahip olur. 
 • Gün içinde içeceğiniz üç litre su cildinizin daha sağlıklı ve taze görünmesini destekleyecektir. Su içmeyi unutanlardansanız bunun için hazırlanan cep telefonu uygulamalarından yararlanabilirsiniz.


You Might Also Like

3 yorum

 1. ben günde 1 litre içmiyorum ya :D:(((

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Mobil uygulamalardan yardım alın güzellikten önce sağlık açısından çok önemli çünkü. Mesela şu anda bir bardak içebilirsiniz :)

   Sil
 2. su her şeye can veriyor ama gündelik hayatta çayı daha çok içiyoruz :)

  YanıtlayınSil