Instagram'dan Nasıl Para Kazanılır?

01:47Instagram son yılların en çok kullanılan uygulamalarından biri olmayı başardı. İnternetin insanlara sunduğu olanaklar ile geldiğimiz nokta evde bilgisayar başında kazanılan binlerce lira olarak söylenmekte.  Firmalar takipçi sayısı çok olan kişiler ile proje yapmak için sırada bekliyor. Hesap sahiplerinin kazandığı paralar ise ayda 15-20 bin liraya kadar ulaşıyor. Özen ve hırsın birleşimi ile gelinebilecek olan bu noktaya ulaşmak hayal değil. İşin sırrı kaliteli fotoğraf ve videolar paylaşmak. 

Instagram'da Ürün ve Mekan Tanıtımı Yaparak Para Kazanmak

Bu madde için en önemli şey takipçi sayısı. Ardından bilmeniz gereken uzaman olduğunuz konunun hangisi olduğu. Örneğin moda alanında paylaşımlar yapıyorsanız size bir yiyecek markasından teklif gelmesi beklenemez. Profilinizde modaya yönelik paylaşımlar yapmanız gerekmektedir. Yüksek takipçi sayısı ve özgün paylaşımlar ile firmaların tekliflerini kabul edip paylaşım başına hiç de fena sayılmayacak ücretler alabilirsiniz. Dünya'da bu geçimini bu şekilde sağlayan birçok fenomen ve blogger olduğunu unutmayın. 

Instagram'da Tanıtım Yaparak Para Kazanma

Kendi tanıtımınızı yaparak para kazanmanız mümkün. Sunduğunuz hizmetlerin tanıtımını yapın. Örneğin, fotoğrafçılık yapıyorsanız çektiğiniz fotoğraflardan örnekler paylaşın. Bu işin eğitimini vermek istiyorsanız gerekli açıklamaları içeren özgün görsellerinizden paylaşın. Bu sayede gelirinizi artırmanız mümkün.

Instagram'da Satış Yaparak Para Kazanın

Instagram'dan para kazanmanın yollarından biri de satış yapmak. Takı, kıyafet, el emeği ürünler ya da ayakkabı satarak para kazanabilirsiniz. Dikkat çeken ürün fotoğrafları paylaşın. Benzer hesaplardan ilham alın ve bu hesapların takipçilerine ulaşmaya çalışın. Biraz sabır ile sonunda para kazanmaya başladığınızı göreceksiniz.

Eğitim Vererek Para Kazanın

Sosyal medyanın önlenemez yükselişi ile herkes fotoğrafçılığa merak sardı. Bu işi fırsata çevirin. Güzel fotoğraf çekebiliyorsanız Instagram üzerinden kendiniz için iyi bir pazar oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken takipçi toplayıp kaliteli paylaşımlar yapmak. Kişiye özel fotoğrafçılık dersi vermek işte bu kadar kolay.


Satış Ortaklığı ile Para Kazanın

Bir markanın satış ortaklığını yaparak Instagram'dan para kazanabilirsiniz. Sabırlı olun ve ürünleri bu mecra üstünden satıp daha çok kitleye ulaşın.  

You Might Also Like

0 yorum