YÜZDE AYDINLATICI UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

11:08
 Makyaj yüzyıllardır süre gelen bir güzelleşme şeklidir. Kadınlar ilk zamanlarda bitkilerden renkler elde ederek makyaj yapmaya başlamıştır. Günümüze kadar birçok şekle giren makyaj modası son zamanlarda da oldukça rağbet görüyor. Aslına bakarsanız makyaj, çirkin bir kadını bile göz alıcı bir şekle sokmayı başaran bir mucizedir. Profesyonel ellerde şekil alan bir makyaj ile aynada kendinizi bile tanımayabilirsiniz. :)

 Yüze uygulanan aydınlatıcılar, yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz yerleri vurgulamanızı sağlar. Seçeceğiniz aydınlatıcı tarzına bağlı olarak yüzünüze farklı bir hava katacak olan aydınlatıcılar ile yanlış uygulama yaparsanız güzellik hayalleriniz suya düşebilir. 

 Size son yıllarda ön plana çıkan aydınlatma tekniğinin önemi ile ilgili birkaç ipucu vermek istiyorum.


  • Yüzünüzde ön plana çıkarmak istemediğiniz hiçbir yere aydınlatıcı sürmemelisiniz.
  • Aydınlatıcılar yüzünüzü daha parlak göstereceği için yağlı ciltlerde daha dikkatli kullanılmalıdır.
  • Elmacık kemiklerinize aydınlatıcı uygulamak istiyorsanız bu işlemi özenli yapmanız gerekir. Elmacık kemikler aydınlatıcı uygulanacak en önemli bölgelerdendir. Elmacık kemiklere aydınlatıcı uygulanması yüzünüze canlı bir görünüm vermekle birlikte daha belirgin olmasını sağlayacaktır.
  • Göz pınarlarınıza uygulayacağınız aydınlatıcı, gözlerinizin daha parlak görünmesini sağlamakla birlikte daha enerjik görünmesini sağlayacaktır. Yalnız önemli bir nokta şudur ki; Aydınlatıcıyı sürerken miktarı abartmamalısınız. Hafif bir dokunuş yeterli olacaktır. Şampanya ve naturel renkteki aydınlatıcılar gözler için daha uygun bir seçim olacaktır.
  • Kaş altlarına sürülen aydınlatıcı kaşların daha belirgin görünmesini ve gözlerin ön plana çıkmasını sağlar.
  • Yüzün en dikkat çeken kısmı olan burun aydınlatıcı kullanılması gereken bölgeler arasındadır. Aydınlatıcının burunda yanlış uygulanması büyük bir burun görüntüsüne maruz kalmanıza sebep olacaktır. Aydınlatıcıyı sadece burun ucunuza değil burnun üst kısmına da uygulamanız gerekmektedir. 

Sevgiler
You Might Also Like

1 yorum