GÜÇLÜ SAÇLAR İÇİN NASIL BESLENMEK GEREKİR

16:33
 Saçlarımız, yılmadan, sıkılmadan en çok zaman ayırdığımız bölgedir. Kuaförlerde saatlerce oturup o mucizevi sonucu görmek için nelere katlanıyoruz değil mi? Peki ya geçici kimyasal çözümlerin dışında saçlarınızı kalıcı yollarla saçlarımızın nasıl daha sağlıklı olabileceğini biliyor muyuz?

 Saçlarınızın ihtiyacı olan nemi kazanması için bitkisel yollara başvurabilirsiniz. Kekik yağı, zeytinyağı... vb. gibi yağlar ile evinizde kürler hazırlayıp haftada bir kere saçınıza uygulamanız daha sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra en çok dikkat etmeniz gereken nokta da beslenmenizdir. Bazen ne yaparsanız yapın olmaz ya.... İşte o nokta beslenme düzeninizi gözden geçirme zamanınızdır.

Güçlü Saçlara Sahip Olmak İçin ;


 • Ceviz Omega-3 ve E vitamini yönünden zengin bir besin olması sebebi ile saçlarınıza hayat katacak önemli yiyeceklerin başında gelmektedir.
 • Kolajen üretiminde büyük etkisi olan domates, hem yiyerek hem de maskesini yaparak saçınıza katkı sağlayacak besinler arasındadır.
 • B vitamini açısından oldukça güçlü olan havuç, yeni saçların çıkmasını sağlarken varolan saçlarınızın da güçlenmesine yardımcı olur.
 • Günde bir tane yumurta yemek daha güçlü saçlara sahip olmanın püf noktalarındandır.
 • Ispanak, mantar ve kepek saç derilerinde oluşabilecek hastalıklar için tedavi edici özelliğe sahiptir.
 • Çoğu kişinin sevmediği ama bin bir derde deva olan brokoli, saç sağlığı için de zengin besin değerleri taşımaktadır.
 • Kepek sorunlarınız için yeşil çay tüketmek ve saç diplerine yeşil çay ile masaj yapmak bire bir tedavi yöntemidir.
 • Omega 3 bakımından oldukça zengin olan somon balığı saç sağlığınız için önemli bir gıdadır. Saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız haftada en az bir kere somon balığı tüketmelisiniz.
Sevgiler

You Might Also Like

2 yorum

 1. Sebzeler saç uzamasına yardım ediyor sebze meyve ağırlıklı beslenenlerin saçı daha çabuk uzuyor diye okumuştum

  YanıtlayınSil
 2. Harika bir blogunuz var. Bloglar Yarışıyor kampanyası ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, blogunuzu tanıtın, mansiyon ve promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2016 yılı içerisinde 4.kez düzenliyoruz. Katılım için detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


  Web : http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
  Tel : +90212 330 9707

  YanıtlayınSil