''İSTENMEYEN TÜY'' DEYİP GEÇME

17:57Görseller alıntıdır.Her kadının çilesidir ''İstenmeyen tüyler'' İstenen tüy de var her halde ki istenmeyen tüyler denmiş adına. O kadar nankörlerdir ki sen istemez söker alırsın onlar yine çıkarlar.Ve sen her seferinde bıkmadan yine alırsın.... İstenmeyen tüylerimizden kurtulmanın çok yolu var.Cımbız,ağda,sir ağda,epilasyon aletleri ve en kötüsü bayanlar için özel üretilmiş jiletler.Siz hangisini tercih ediyorsunuz? 
Bugün sizlere en doğru yol olan büyüüük büyük anneannelerimizin,babaannelerimizin zamanında keşfettiği ve günümüze kadar pürüzsüz bir şekilde gelen klasik ağdadan bahsedeceğim.Şöyle elimizde evirip çevirip oramıza buramıza yapıştırdığımızdan. 
Erkeklerin korkulu rüyası olan klasik ağda kadınlar için mucizedir.Tüylerin kökünü zayıflatır çıkma süresini uzattığı gibi zamanla seyrekleşmesini sağlar.Öyle etkilidir ki tontiş nineliğe yaklaştığımızda da artık hiç çıkamaz olurlar. Eskiler yüzlerine de ağda yaparlarmış,kaymak gibi gezer tez vakitte buruş buruş olurlarmış.O yüzden yüze yapılmasına şiddetle karşıyım. 
Kadınlar erkeklerden daha sert canlı oldukları için (Ki erkekler bunu asla kabul etmezler!) ağdayı küçük yaşlarda alışıp rahatça yapabilirken erkekleri korkutmak için ''Ağda'' demek yeterlidir. Hani o ağda uzuuun kıllarınıza yapışır da çekersiniz ya.... Ah erkekler ahhhh size işkence yöntemi olmalı ağda. Ne güleriz ama değil mi kızlar ? :)  
Mucizevi ağdanın tarifine gelecek olursak...
Malzemeler:
* 1 su bardağı toz şeker veya esmer şeker
* 1 su bardağını biraz aşacak kadar su
* Çeyrek limon
Bir kaba şeker ve suyu koyup, karıştırarak yaklaşık 8-10 dakika kaynatın.Daha sonra çeyrek limonu sıkıp ağda kıvamını alana dek karıştırarak kaynatmaya devam edin. Son olarak kıvama gelen ağdayı çabuk soğuması ocaktan alıp soğuk bir zemin  üzerine boşaltın ve ellerinizi ıslatarak oyun hamuru gibi ağdayı elinizde özleştirmek için sürekli çekerek uzatın.Arada biraz tükürüp çatırdatabilirsiniz. Böylece ağdanız  birkaç dakika içinde hazır olacaktır.  
Peki ya ben bununla asıl işlem olan ''İstenmeyen tüylerden kurtulmayı nasıl yapacağım?'' Diyorsanız cevabı hemen geliyor....Önce istenilen bölge açılır. Ele alınan bir miktar ağda yapıştırılıp aşağıdan yukarıya doğru yaydırılmak suretiyle uzatılır.Çok incelmeyecek aman ha ona dikkat! 1-2 dakika bekledikten sonra ağdamızı aşağıdan yukarıya doğru kendimize hiç acımadan,hunharca,zalimce bir hışımla,hızla çekiyoruz.Sonrasında gördüğümüz o parlak görüntü inanın her şeye değer.
Sevgiler
S.O.S


You Might Also Like

0 yorum