90'LAR

11:34


90'lar ne güzel yıllardı.... Çocukluğumuzun geçtiği güzel yıllar.... Hala anımsayınca yüzümüzde tatlı bir
tebessüm oluşturan,anlattıkça mutlu olduğumuz güzel günler.Yaşı itibariyle aynı dönemin çocukları olduğumuz okurlarımı biraz maziye götürmek istedim.

Hepimizin defterlerinde bu baskılardan yok muydu?



Herkes en az bir kere bu yüzüklerden alıp önüne gelene su sıkmıştır :)



Sokaklarda şişire şişire patlattığımız Capri-Sun hiç unutulur mu? Şarkısını hatırlayan var mı? ''Caaapri capri sun capri capri capri sun...'' :)


Biz kaset dinleyen gençlerdik.....Liste yapar müzik marketlere gider,karışık kaset doldurturduk. Kalemle sarardık kasetleri.... :)


Tasolar.... Bayıldığım tasolar.....Bir sürü tasom vardı.Her gün oynardık.Ne heyecanlıydı ama ...:)



Zeyna izlerdik.Kızlar Zeyna gibi olmak isterdi.... :)) Güzel hatundu Allah için....


Erkekler de He-Man olacaktı büyüyünce..:) ''Gölgelerin gücü adına...Güüüüüç bende artııııkkkkkk.''  ''Heeeeee-Mannnnn.....''   :)

Power Rangers.... Ben pembe olanı severdim.


Şortunu indirince çişini yapan bebek... Alındığı gün bozduğum oyuncağım... :) Sokaktaki çocuklara gösterirken şortunu indirdiğim fakat bir daha kaldıramadığım oyuncağım... .   :):):)


Kendi sanal bebeğimi aradım  ama fotoğrafını bulamadım.Kendini de evde bir yerlerde saklıyorum elime geçerse fotoğrafını sizlerle paylaşacağım.Benim sanal bebeğim bebekti.Herkesinki hayvandı o zamanlar. Benimki ev şeklindeydi.Kız bebek büyütüyordum.Harikaydı. Bana kızınca evden falan kaçıyordu. :) Çok şeker verince geri geliyordu. Boyu,kilosu her şeyi yazıyordu.Çok yemek verince şişiyordu.:) Ay çok güzeldiiii..... Bulup yeniden oynayasım var....


Hangimizin Arı Maya silgisi olmadı ki ? :)



Spice Girls....Şarkılarını hala ezbere bildiğim grup.Kız sülalede fala olunca biz de oyunlarımıza bir yenisini eklemiştik. Spice girls oluyorduk.Ben Sarışın olandım.Emma Bunton ..... :) Hey gidi günler....





Hayatımın geri klanında da limuzine hiç bu kadar özenmemiştim.... :) Bayıla bayıla izlerdik ... Beverly Hills.....



O zamanlar ağlamak için sakız çiğnerdik ... :))



Ne özenirdik şu çocuğa.... :) Richie Rich...


Hep Irona gibi bir hizmetçi istemedik mi?


Haydi şimdi düşünün o günlerinizi.... :) 


Görseller alıntıdır.



Sevgiler
S.O.S












You Might Also Like

9 yorum

 1. Ne güzel oldu bu post, çocukluğuma gittim :) She-ra, ninja kaplumbağalar, ağızda patlayan şekerler :))
  Teşekkürler..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güzel günlerdi... Hiç unutulmayacak... Rica ederim. :)

   Sil
 2. 90 lı yılları yaşayan bizlere nostalji yaşattın teşekkürler. Gerçi ben 90 lı yılların başında lisedeydim ama Beverly Hills çizgi filmini görünce "Evimiz Hollywood" da dizisi aklıma geldi. Hiç kaçırmazdım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ''Evimiz Hollywood'da''... biliyorum o diziyi... :) Acaba 20 yıl sonra bu günleri de böyle anacak mıyız,yoksa o günlerin tadı hep başka mı kalacak..?

   Sil
 3. Evlen, çalış, çocuk doğur, çocukları büyüt hep çalış, koştur oraya buraya, ders çalış okulu bitir, ehliyet al,ev al, araba al, anneleri babaları getir götür, çocukları her gün babaanne-dedesine bırak al, tatile git, yeniden çalış, işe git, müdürdü, şefti, müdür yardımcsıydı izin iste alama, ağla zırla, grip ol, öksür, sevk al, gün yap, komşularla içli dışlı ol, davetleri gez, arkadaşlarınla dışarı çık falaaaaan derken ben doksanları kaçırmışım ama yaaaa... Rica etsem başa sarsak... Ben bişey anlamamışım da... :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. :)) Betül Hanımcım çok güldüm... Sizin için bir tekrar geçeceğiz... ;)

   Sil
  2. Okuyunca ben de güldüm. Şimdi ne çok boşum... Hiç bişiii yapmadan geçen günler, aylar, yıllar... Şart mıydı hepsini doksanlara sığdırıp bugünlere bir şey bırakmamak? Kader işte... Neyse hayırlısı zamanı geri alabilsek keşke hayali bile güzel. O günlerden sevdiğim bir şarkı sana gelsin. Arabada kaseti eskitmiştim dinlemekten http://www.youtube.com/watch?v=KSlOGG5Ohgg Yıl 1991 Kemer'de bütün eğlence yerleri, lüks arabalar sürekli bunu çalıyordu. Hey gidi günler hey... :))))

   Sil
 4. :) Bu yorumdan kendime çıkardığım ders bu günlerimin kıymetini bilmem gerektiğidir.Çok teşekkür ederim . :)

  YanıtlayınSil