GEL BİR DE BURADAN YAK !

15:17

   SOSYAL MEDYA deyince aklınıza ne geliyor?  Twitter'da konum paylaşmak ''Pasta yedim,börek yedim...''  tweetleri atmak,Facebook'ta milletin fotoğrafını ''like''lamak,Instagram'da '' yaz geldiiiiiiiii.....'' yazıp sandaletlerinizin fotoğrafını paylaşmak.... Uzatırım da uzatırım ben bu listeyi. Peki ya SOSYAL MEDYA nedir ? 

Erişim,erişilebilirlik,kullanılırlık,yenilik,kalıcılık.... 

  • Erişim çünkü; hayalini bile kuramadığınız insanlara,bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Erişilebilirlik çünkü; Az maliyetli. Hatta sıfır maliyetle bile birçok kitleye ulaşıp   reklam yapabilirsiniz.
  • Kullanılırlık çünkü; İlk önce meraklı bir toplumuz.Kulaktan kulağa yayılır bizde    her şey. ''Aaaa o kullanıyor ben de kullanmalıyım.'' dürtüleri ağır basar bizim     bünyelerde.Buna bağlı olarak SOSYAL MEDYA ''CAN'' oluverir.
  • Yenilik çünkü; Herkes bir arayış içinde. Milletçe her şeye atlarız.
  •  Kalıcılık çünkü; Tarihe kanıtlar bıraktırıyor,yüreklerde ağır yerler ediniyor.

 SOSYAL MEDYAyı kim nasıl sevmez ? Zaman yok,mekan hiç yok.Anında,nerede,nasıl istersen lafı bir yazıyorsun buradan Türkiye'nin diğer ucuna yol oluyor. O diğer uca gidene kadar da üstüne alınana ''LAF'' oluyor. 
  Dünyanın çivisini çıkaran SOSYAL MEDYA adam gibi kullanana fayda aslında.Örneğin, haberleri ilk önce Twitter'dan,Facebook'tan duymuyor muyuz? En sıcak gelişmeler anında cebimize gelmiyor mu? SOSYAL MEDYAda yardıma muhtaç insanlar için tek yürek olmuyor muyuz? İş bulmuyor muyuz? Para kazanmıyor muyuz? Her şey avucumuzun içinde.Telefonlar artık başlı başına birer makine.Bir ''tık''  sadece bir ''tık'' tüm soruların cevabı artık. Sabah gözünü açtığında telefona sarılıp SOSYAL MEDYAya dalıp gitmeyen kaç kişi kaldı ki?
  Evet hepimiz birer SOSYAL MEDYA esiriyiz. Kimi zaman anneler ''Bırak artık şunu elinden'' diye bağırsa da bu gerçek bu saatten sonra asla değişmez. Radyasyona inat sonuna kadar SOSYAL MEDYA
   SOSYAL MEDYAnın hakkını verelim,veremeyenlere verdirelim.


Sevgiler
S.O.S
You Might Also Like

0 yorum