PARA ZAMAN ENERJİ ÜÇLÜSÜ

12:40

 Günaydınlar,
 Haftanın son iş gününe (kimileri için son değil ama...) uygun bir yazı ile sizlerleyim.Konu çok dertli. PARA-ZAMAN-ENERJİ ! Çalışma hayatına ara vermiş olan ben,bunun keyfini sonuna kadar çıkarıyor olsam da az önce yaptığım telefon konuşmasında eskilere gidip o günleri yad ettim.  
Hepimiz isteriz fotoğraftaki gibi gökten para yağmasını. Hatta yağsın da biz de yan gelip yattığımız yerden toplayalım paracıkları. Yaaaa...Ne hoş olurdu.Bu devirde ekmek aslanın ağzında. Para kazanmak bir yana kazandığın parayı yiyecek enerji bırakmıyorlar ki insanda.
Ben işten 19:00'da çıkardım eve gel 19:30,  yemek ye falan falan.... 21:00'da koltukta sızardım çoğu zaman. Patronlar verdikleri üç kuruşu yiyecek enerji bırakmazlar insanda. İliğimize kemiğimize kadar kuruturlar.Yeri gelmişken buradan tüm patronlara seslenmek istiyorum.Çalışanlarınız da insan evladı.Onları bu kadar strese sokup yıpratmayın.Vicdana gelin.Biraz rahat bırakın,özgür bırakın,baskılamayın! Arkanızdan iyi konuşulsun istemez misiniz? Sizler evinize gittiğinizde oturduğu yerden kalkmayan eş ister misiniz? Kadın ya da erkek farketmez insan eşiyle sosyalleşmek ister.Bazı zamanlar evlerde kavganın asıl sebebi olduğunuzu biliyor musunuz ? Siz o keyiften bu keyife gezerken o insanları hiç düşünmüyorsunuz biliyorum. Asosyal toplum olduk çıktık. Çoğumuz robot gibiyiz.Türkiye'de iş-ev arası dokunan mekikler dünyayı kaç tur atar siz  söyleyin. Hafta içi bir akşam iş çıkışı bir yere gitseniz ertesi gün işte uyuklamıyor musunuz? Kafa yorgun,beden yorgun....
Ben günün %95 de aynı anda 3-4 iş yaparak  çalışırdım.Bunun sonucunda sinir ve takıntı  sahibi oldum. Eskiden insanlar beden gücü ile çalışırmış ama daha sağlamlarmış.Şimdi biz gençler beyin gücü ile çalışıyoruz ama  hepimiz çürüğüz,bu acı bir gerçek. Hal böyle olunca herkes sosyal medyaya sardı. Her şey internette. Alışveriş bile... Yeni nesil piknik nedir hiç bilmeyecek mesela. Biz 15 yıl önce(!) pikniğe giderdik.Şimdi hepsinin elinde birer akıllı telefon ama kendi akılları bir karış havada. Uzun uzun yazılacak,gecelerce konuşulup tartışılacak konular bunlar.Fazlaca mesaj içerikli bu yazımı herkes okusun istiyorum. Sosyal  medyayı,interneti zamanla karşımıza çıkaracağı olumsuzlukları bile bile çokkkkkk seven ben toplum nereye gidiyor bilemiyorum. Ama beni okumanızın sebebi de tüm bu anlattıklarıma bağlı :) Beni okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sevgiler
S.O.S

You Might Also Like

0 yorum