MERAK

16:17

 
   Hiç kimsenin,hiçbir şeyi ile ilgilenmem. Birinin başına kötü bir durum geldiyse tabii ki üzülürüm ya da mutlu olduysa onunla sevinirim ama söylemediği hiçbir şey umurumda olmaz. Hayır banane zaten. Bir durum beni olumu ya da olumsuz etkilemediği sürece banane !
  Benim gibi kaç insan kaldı bu devirde ? Hiçe yakın !  
 Allah insanı meraklı arkadaştan da,meraklı komşudan da korusun. Tık olsa gelen,apartmandan inene çıkana kapı deliğinden bakan komşularınız var mı ? Ne kadar komik olduklarının farkındalar mı acaba ?
  İnsan dediğin önce haddini bilmeli,bilmeli ki milletin sabrını taşırmamalı. Meraktan her şey gelir başınıza Alimallah ! Mesela aldığım her şeyin koşa koşa gidip alacakmış gibi ya da ''al benden olsun'' deyip parasını verecekmiş gibi ne kadar olduğunu sormayın. Ne kadarsa ne kadar. Sanane !!! Tek bir şartta gördüğüm bir şeyin parasını sorarım.Kısa bir süre içinde almam gereken bir şey ise ve onu çok beğendiysem,yani ondan alacaksam.Onun dışında umurumda olmaz ki bence kimsenin de umurunda olmasın. Bakın meraklı vatandaşlar çabuk yaşlanırsınız.Milletin ıvırını zıvırını düşünmekten alzheimer olursunuz, karışmam.Beyinlerinizi yormayın böyle şeyler için. Düğün alışverişi yapıyorum malum.Sen de düğün alışverişi yapıyorsan gel arkadaşım sor bana her şeyi. Ama  sırf ben neye ne kadar vermişim,ucuz mu pahalı mı döşüyorum evimi,bakalım lüks bir otelde mi kıytırık bir otelde mi balayı yapacağım ise merakın yemezler canım.O köşede oturur çatlarsın merakından. Bakın yazarken bile sinirlendim. Hayır karşılaşıyorum böyle şeylerle artık birine patlayacağım '' Parasını mı verceksin,sanane?'' diye o olacak. Çokkkkk merak ettiysen git evine internetten araştır hazırcı,meraklı insan.Değil mi ama ? Bir tıkla her şeyin ayrıntısı karşımıza çıkmıyor mu? Ama yooook,beni illa ki sinir edecekler. 
 Yabancıları çok bilmem de Türk insanı elalemin bilmemnesini merak ettiği kadar zamanında derslerini,ilimi,bilimi merak etse şimdi 100 kişiden 95'i sağlam kariyerli,iyi yerlere gelmiş,kültürlü,bilgili insanlar olarak hayatlarını sürdürüyor olurlardı.Kitap versen okumaz ama dıdısının dıdısının kızının bilmemnesi kaç paraya almış,nasılmış,neymiş diye uykuları kaçar. 
  Merak ile ilgili bazı atasözlerini,deyimleri ve  ölü sözleri paylaşmak isterim.Yeri gelir kullanırsınız diye... 


  • Merak şeytanın en favori yollarından biridir, insanı günaha sürükler. ~ Tinel
  • İnsanın başına ne gelirse; ya meraktan ya meraktan gelir. - Türk atasözü

Sevgiler
S.O.S

You Might Also Like

0 yorum