ALTIN GÜNÜ

11:35

 Sevgili blog bu yazımda sizlere geçen gün maruz kaldığım hazin bir  olayı paylaşacağım.
 Cumartesi bizim evde GÜN vardı! Evet yanlış duymadınız GÜN vardı. Ve ben tam 11 kadına servis yaptım! İnanan 11 adamın inanan 11 kadın versiyonu cumartesi bizdeydi anlayacağınız.
 Gün,kadınların popişlerini gezdirip pasta,börek yemek için,dedikodu yapmak için icat ettikleri bir zırvadır.Çeşitleri vardır;altınlı,paralı,dolarlı...vs.  Bu olayda madur olan tek bir insan evladı olur o da evin kızıdır !!!
 Sünger Bob gibi içilen çayları doldurmaktan,ekstra yenilenleri servis etmekten,bitenleri takip etmekten sorumlu olan evin kızı tüm bunları son ses gürültü içinde yaparken bir de gülümsemek zorundadır.
 Tatlı dil ve güler yüz... Kafanız inanan 11 kadının şen kahkahaları ve konuşmaları ile allak bullak olmuşken gülümsemek ne zordur bilir misiniz siz ? Bu noktada evin kızı tüm oyunculuk deneyimlerini ve becerisini kullanmalıdır.
 Yenilir içilir... Salona sürekli bir şeyler taşımak suretiyle girip çıkan kıza ara gaz babında “kızımız pek güzel”,“maşallahhh...” , “prenses prensesss”  gibi sözler söylenir.
 Günün en güzel kısmı misafirleri uğurlama merasimidir ve işte o an evin kızı gerçekten ve çokkkk içten gülümser herkese.Mutluluktan havalara uçmaktadır.Az önce maruz kaldığı dedikoduları,kahkahaları çoktan unutmuştur.Bulutların üzerinde,bir bebek kadar huzurludur.Saatlerdir beklediği an gelmiştir işte. Herkes gider ve toplanacak şeyler mutluluğun verdiği gazla çabucak toplanır.
 Allah kimseyi “GÜN” ile sınamasın, AMİN !
 Haftaya bizde yine gün var,beklerim :)Sevgiler
S.O.S

You Might Also Like

0 yorum