TAKINTISI OLMAYAN?

22:42

   Takıntısı olmayan var mı merak ediyorum doğrusu.Bende fazlasıyla var da... Efendim stresli çalışma hayatım nedeniyle sahip olduğum takıntımdan nasıl kurtulacağımı bilemiyorum ve tam bu noktada çok sevgili(!) eski patronuma buradan selamlarımı iletiyorum.En büyük takıntım  3 rakamına.Bir de üçü üçlemek var ki evlerden uzak.Bir camı kapatıp kapatmadığını üç kere çekerek kontrol edersin sonra hemen ardından iki kere daha üçer kez çekerek kontrol edersin ve üçü üçlemiş olursun. Ahhh dertli başım! Bu gencecik yaşımda kafamda çıkan 5 tel beyaz saçın sebebi bu olsa gerek.Takıntılarınızı ve varsa takıntılardan kurtulmak için önerilerinizi bekliyorum.Sevgiler...
S.O.S

You Might Also Like

4 yorum

 1. Benim arkadaşım bu konu ile ilgili psikoloğa gitti ve çoğu şeyi yendi. Çok basit bi şekilde, yapmıcaksın. Üçü üçlemiceksin hatta biri de üçlemiceksin. Camı kapatıcaksın, kapatırken kendine "Bak kapatıyorum ve kesin kapalı" diyip bırakıcaksın. Ben mesela yatarken kapıyı kilitliyordum, iyice kontrol ediyordum, sonra diyelim ki wc'ye gittim dönüşte tekrar bakıyordum, yatıyordum ve beş dakka sonra kilitledim biliyorum ama son kez bakim içim rahat uyuyim diyordum, gene kalkıyorum. Bende ciddi şekilde kapı kilidi kontrolü vardı ve bu takıntılı olma olayı çok yorucu bir şey. En güzeli kendini telkin etmek, kilitlerken kendimle konuşuyorum, bak kapıyı kilitledim ve eminim kapalı bir daha bakmak yok diyorum. Önceleri bakmazsam nefesim daralıyodu, bişi olmuyo halbuki. Camı üç kere kontrol etmediğinde de hiçbir şey değişmiyor. Benim arkadaşım merdiveni çıkıyodu, sonra inip tekrar çıkıyodu, en doğru şekilde içine sinene kadar çıkıp iniyodu. Sonra işte bi kere çıkıp zorla yoluna devam etti, geri dönme istediğini dinlemedi. Sonra da yendi... Yardımcı olur mu bilmiyorum çok basit bi yaklaşım ama yapmıcaksın, zorla kendini ve yapma. sonra rahata bağlıyosun :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet kendı kendıme konuşup tekrar etmemeyi ben de deniyorum bazen işe yarıyor ama beynım bana öyle bir hükmediyor ki bazen engel olamayıp kendıme tekrar tekrar yapıyorum.Bu temızlık ıcın de gecerlı bende ki bu çok daha kotu ben ve çevrem için :) Yazdıklarını uygulayacagım söz ;)

   Sil
  2. Bir de Galip Derviş izlemeni tavsiye ederimi. Durumun ulaşabileceği vehameti görmek açısından :)

   Sil
  3. Onun da farkındayım.Ben zaten her şeyin farkındayım da tam olarak yenemiyorum.Ama arkadaşın kadar ileri değilim sanırım.Merdivenleri bir kere çıkıyorum,umarım hep oyle olur :))

   Sil