MİGRENİ OLAN VAR MI ?

14:14

     Selam olsun Krem  Rengi okuyucuları,takipçileri,
 Hava değişimleri ile gelen grip,nezle gibi hastalıklar ya da benim gibi boyun düzleşmesi olanlar ve migreni olanların çekisidir baş ağrısı. Ne yapsan geçmez ya hani koma haline sokar adamı ... İşte şimdi tam bu noktada size tarafımdan test edilmiş bir tarif vereceğim.

Malzemelerimiz;

1 çay kaşığı biberiye
1 çay kaşığı oğul otu
1 çay kaşığına denk gelecek şekilde limon kabuğu

  Yarım kupa kaynar suyun içine tüm malzemelerimizi süzgeç ile koyup 10 dakika kadar bekletiyoruz.Yani çiğden demlemiş oluyoruz.Ben süzgeçli bitki çayı kupalarının süzgecini daha bir çay fincanına oturtarak üstünü kapatıp demlemeyi tercih ediyorum.Kaynar su yarım kupa olduğundan ,kendi demliği suya ulaşmadığından demlenmiyor çünkü.10 dakika beklettikten sonra içtiğimiz  mucize çay baş ağrımızı geçirmekle beraber gevşememize de yardımcı oluyor. Ben 5 gün aralıksız hiçbir ilaca rağmen geçmeyen  baş ağrısını çekerken bu tarifi buldum ve gerçekten çok faydasını gördüm.Tavsiye ediyorum.Tadı da gayet içilebilir,insanı rahatsız etmeyecek şekildedir bilginize.Bol kahkahalı günler.

Sevgilerimle

S.O.S

You Might Also Like

2 yorum

  1. İlk migren buluşmamda denemeyi düşünüyorum kendisi saolsun bikaç haftadır uğramadı saolsun:-) bilgi için teşekkürler:-)

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Uğramamasını temenni ederim tabii ki :) umarım sizin bünyenizde de işe yarar. Şimdiden geçmiş olsun. ;)

      Sil